VIELÄ EHTII

Sunnuntai 9.11.2014 klo 16.03


Seurakuntavaalien varsinainen äänestyspäivä on hyvässä vauhdissa.  Niin jumalanpalveluksen jälkeen heti kello 11 alkaen Nurmijärven kirkossa ja sitten iltapäivällä Klaukkalan kirkossa äänestys kävi vilkkaasti.

Hetki sitten vaaliuurna on saapunut Rajamäen kirkkoon, jossa äänestys on kello 16-18.  Sen jälkeen äänestysmahdollisuus on vielä Nurmijärven kirkossa kello 18.30.-20.00.

Vielä siis ehdit äänestää!

Myös hyvää isänpäivää tahdon toivottaa.  Ja voimia jokaiselle, jolle isä-sana herättää kipeitä tuntoja.

Tänään on kirkkovuodessamme uskonpuhdistuksen muistopäivä.  Näin vaalipäivän keskellä en ehkä vielä ehdi nyt tässä sunnuntaina laittaa Nurmijärven kirkossa aamulla pitämääni saarnaa tuonne saarnat-kohtaan, mutta arkiviikolla viimeistään voit lukea sen sieltä.

Seurakuntavaalien Nurmijärven seurakunnan tuloksia pääset katsomaan jo tänään myöhään illalla seurakuntamme kotisivujen kautta.  Vaalin tuloksen vaalilautakunta vahvistaa ensi tiistaina.

Tervetuloa äänestämään ja jännittämään tuloksia.  Hyvä ehdokas, hyvä äänestäjä, miten vaaleissa käyneekään, siunausta sinulle toivotan!